Jūsų menstruacinis ciklas

Jūsų reprodukcinis amžius prasideda su pirmosiomis mėnesinėmis ir baigiasi menopauze. Menstruacinis ciklas skaičiuojamas nuo pirmosios mėnesinių dienos iki kitų mėnesinių pirmosios dienos. Vidutiniškai menstruacinis ciklas trunka 28 dienas, tačiau daugumos moterų ciklas nėra toks reguliarus. Todėl nenuostabu, kad menstruacinio ciklo trukmė gali svyruoti nuo 22 ir mažiau iki 35 ir daugiau dienų.

Paauglystėje (daugumai moterų tarp 10 ir 16 amžiaus metų) jūsų organizmas pradeda gaminti skirtingus įvairių hormonų kiekius, dėl kurių kinta jūsų organizmas. Menstruacinio ciklo metu, jūsų organizme padidėja estrogeno kiekis, todėl kiaušidės pradeda brandinti kiaušinėlį. Kiaušidėse pradeda bręsti iki 20 folikulų, tačiau tik vienas ar du iš jų visiškai subręsta ir tampa kiaušinėliu, kuris gali būti apvaisintas. Subrendęs kiaušinėlis atsiskiria iš kiaušidės (šis procesas vadinamas ovuliacija) ir kiaušintakiu keliauja žemyn link gimdos. Jūsų gimdos vidinis sluoksnis yra sustorėjęs ir pasiruošęs būsimam nėštumui.

Jūs galite pastoti, jei spermatozoidas apvaisins subrendusį kiaušinėlį. Po ovuliacijos, neapvaisintas kiaušinėlis išlieka gyvybingas apie 24 val. Menstruacijų metu vidinis gimdos sluoksnis atsiskirs, susimaišys su krauju ir pasišalins.

Jūsų menstruacijos

Normalu, jei jūsų menstruacijos trunka nuo 1 iki 8 dienų, tačiau vidutinė trukmė yra 5 dienos. Mėnesinių metu jūs vidutiniškai netenkate apie 80 ml, arba apie 16 arbatinių šaukštelių, kraujo. Jūsų menstruacijos gali tapti trumpesnės, o kraujavimas lengvesnis, pradėjus vartoti hormoninius geriamuosius kontraceptikus. Hormoniniai geriamieji kontraceptikai slopina ovuliaciją ir gimdos gleivinės išvešėjimą, todėl Jūsų menstruacijos gali tapti trumpesnės, o kraujavimas silpnesnis.

Menstruacinis skausmas (dismenorėja)

Dauguma moterų jaučia skausmą menstruacijų metu, kuris atsiranda prasidėjus mėnesinėms ir gali trukti 2-3 dienas. Dažniausiai skausmas jaučiamas pilvo ir (ar) nugaros srityje.

Menstruacijų metu jaučiamas skausmas, nes susitraukinėja gimda, kad būtų pašalinta gimdos gleivinė ir apsaugotų nuo nukraujavimo.

Menstruacinius skausmus palengvinti gali nedideli gyvenimo būdo pokyčiai, pvz., sveikos gyvensenos principų laikymasis. Be to, lengvi mankštos pratimai taip pat gali padėti sumažinti menstruacinius skausmus ir streso lygį.
Išmėginkite ir kitus atsipalaidavimo būdus – aromaterapiją, masažą, akupunktūrą, meditaciją ar jogą. Karštis taip pat palengvina negalavimus, tad ant skaudamų kūno vietų galite uždėti karštus kompresus ar pagulėti karštoje vonioje.

Be to, vaistinėje galite įsigyti nereceptinių vaistinių preparatų nuo skausmo.

Kada rekomenduojama pasikonsultuoti su gydytoju?

Menstruacinio ciklo sutrikimai yra dažna priežastis dėl kurios moterys apsilanko pas gydytoją. Jei pastebėjote ciklo sutrikimus, pvz., kraujavimą ciklo viduryje, būtinai apsilankykite pas savo gydytoją. Dėl to nereikėtų labai nerimauti, tačiau verta pasitikrinti ar neturite rimtų sveikatos sutrikimų.

Jei jūsų mėnesinės yra labai gausios ir skausmingos, būtinai pasikonsultuokite su gydytoju. Gydytojas patars kaip palengvinti menstruacinius negalavimus.

Nėštumas

Dažniausiai vaisingas periodas yra kelios dienos iki ir po ovuliacijos. Tačiau kiekvienos moters vaisingas periodas yra individualus, tad gali šiek tiek skirtis. Jei bandote pastoti, patartina mylėtis bent kas dvi dienas. Jei mylėsitės reguliariai, padidinsite tikimybę pastoti, nes jūsų organizme spermatozoidai gali išlikti gyvybingi iki septynių dienų.

Į viršų

Nereceptinis vaistinis preparatas. Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt. Reklamos teksto parengimo data: 2017 m. gruodžio mėn. L.LT.MKT.03.2018.1381
Taip pat apie įtariamą nepageidaujamą vaisto poveikį ar nusiskundimą dėl vaisto kokybės, galite pranešti tiesiogiai Bayer kompanijai, nurodytais kontaktais puslapyje „ Susisiekite su mumis“.