Menopauzė

Menopauzė yra visiškai natūralus ir individualus kiekvienos moters gyvenimo etapas. Vis dėlto, šiuo periodu dauguma moterų pastebi intymios sveikatos pasikeitimus, kurių pagrindiniai simptomai yra makšties sausumas ir menstruacijų ciklo sutrikimai. Šiuos simptomus galima palengvinti, todėl jūs ir toliau galite mėgautis savo seksualiniu gyvenimu.

Menopauzė prasideda, kai sumažėja moteriško lytinio hormono estrogeno kiekis. Estrogenas reguliuoja jūsų ovuliaciją ir menstruacijas. Kai natūraliai sumažėja estrogenų kiekis, išnyksta mėnesinės ar sutrinka mėnesinių ciklas, slopinama ovuliacija. Mažai tikėtina, kad jūs galėsite pastoti menopauzės laikotarpiu.

Menopauzės metu menstruacijos tampa retesnės ir galiausiai išnyksta. Menopauzės amžiaus vidurkis yra 51 metai, tačiau kai kurioms moterims gali pasireikšti ir priešlaikinė menopauzė – iki 40 metų. Natūrali menopauzė nustatoma, kai menstruacijos yra išnykusios paskutiniuosius 12 mėnesių.

 

Simptomai

Pagrindinis menopauzės simptomas – nereguliarios menstruacijos. Dėl hormonų pusiausvyros sutrikimų gali pasireikšti ir kiti simptomai – karščio bangos, makšties sausumas, libido sumažėjimas, nuotaikų kaita, miego sutrikimai, šlapimo takų infekcijos ar cistitas. Kiekvienai moteriai menopauzė pasireiškia skirtingai, todėl ir menopauzės simptomai gali skirtis.

 

Menopauzės simptomų gydymas

Kiekviena moteris patiria skirtingo sunkumo menopauzės simptomus, kuriuos palengvinti ar gydyti galima įvairiais būdais. Vienu atveju gali pakakti tiesiog pakoreguoti mitybą ir gyvenimo būdą, kitu – gydytojas gali paskirti pakaitinę hormonų terapiją (PHT).

Kai kuriuos simptomus galima palengvinti labai paprastai. Pavyzdžiui, jei vargina makšties sausumas, lytinio akto metu naudokite lubrikantą, kuris pasižymi drėkinamuoju poveikiu. Be to, subalansuota mityba ir reguliari mankšta taip pat gali pagelbėti.

Kiekvienos moters menopauzė yra individuali. Todėl, jei menopauzė jums kelia rūpesčių, pasikonsultuokite su gydytoju, kuris parinks jums tinkamus simptomų palengvinimo ar gydymo metodus.

 

Į viršų

Nereceptinis vaistinis preparatas. Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt. Reklamos teksto parengimo data: 2017 m. gruodžio mėn. L.LT.MKT.03.2018.1381
Taip pat apie įtariamą nepageidaujamą vaisto poveikį ar nusiskundimą dėl vaisto kokybės, galite pranešti tiesiogiai Bayer kompanijai, nurodytais kontaktais puslapyje „ Susisiekite su mumis“.