DUK

Man labai niežti. Ar tai pienligė?

Niežėjimas yra dažniausiai pasitaikantis pienligės simptomas, todėl galite būti teisi. Peržvelkite ir kitus pienligei būdingus simptomus.

Esu girdėjusi, kad vieną kartą susirgus pienlige, ji ir vėl gali pasikartoti. Kaip galima to išvengti?

Jei susirgote pienlige vieną kartą, nebūtinai ji vėl pasikartos. Vis dėl to, jei norite išvengti pienligės atsinaujinimo, jums gali tekti koreguoti keletą savo gyvenimo būdo įpročių. Pavyzdžiui, intymiai higienai rekomenduojama naudoti prausimosi priemones, kurių sudėtyje nėra kvapiklių, bei visuomet pasikeisti apatinius po treniruotės. Daugiau patarimų, kurie padės išvengti pienligės, rasite čia.

Kaip išsigydyti pienligę?

Jei pienlige susirgote pirmą kartą, būtinai apsilankykite pas gydytoją, kuris paskirs tinkamą gydymą. Jei pienlige sirgote anksčiau ir pagal simptomus jaučiate, kad ji pasikartojo, vaistinėje galite įsigyti nereceptinį vaistinį preparatą nuo grybelinės makšties infekcijos Canesten®.

Ar pienligė lytiniu keliu plintanti liga?

Pienligė nėra priskiriama lytiškai plintančioms ligoms. Tačiau abu partneriai gali perduoti ją vienas kitam. Vyrai taip pat gali sirgti pienlige ir nejusti jokių simptomų. Jei jūsų partneris susirgo pienlige, jam reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju.

Jei geriu antibiotikus ar susirgsiu pienligė?

Nebūtinai. Kiekviena moteris yra skirtinga, tačiau bent vienai iš trijų moterų, vartojančių antibiotikus, gali pasireikšti pienligė. Antibiotikų vartojimas gali turėti įtakos „gerųjų" bakterijų sumažėjimui makšties mikrofloroje, todėl suveši Candida albicans grybelis ir atsiranda kandidozė.

Pienligė ar bakterinė vaginozė?

Bakterinė vaginozė yra kito tipo makšties infekcija, kuri dažnai painiojama su pienlige. Bakterinės vaginozės ir pienligės sukėlėjai, simptomai ir gydymas yra skirtingi. Pienligė yra grybelinė, o bakterinė vaginozė – bakterinė infekcija.

Prieš tai nesu girdėjusi apie bakterinę vaginozę. Kas tai?

Bakterinė vaginozė yra dažna reprodukcinio amžiaus moterų infekcija dėl kurios įprastai neverta labai nerimauti. Ją sukelia makšties pH disbalansas. Jei įtariate, kad sergate bakterine vaginoze ir esate nėščia, būtinai dėl gydymo pasikonsultuokite su gydytoju.

Kokie bakterinės vaginozės simptomai?

Kiekviena moteris gali patirti skirtingus simptomus, tačiau dažniausiai pasitaikantys simptomai yra nemalonaus, „žuvies" kvapo, vandeningos ar balkšvai pilkos išskyros.

Pastebėjau, kad iš makšties sklinda blogas kvapas, nusiprausiau, tačiau tai nepadėjo. Kas tai?

„Žuvies" kvapas yra būdingas bakterinei vaginozei, bet prausimas gali tik pabloginti situaciją ir nepadės atsikratyti nemalonaus kvapo. Prausimas įprastais prausikliais ar „makšties dušas" gali sutrikdyti pH balansą, todėl atsiranda bakterinė vaginozė. Tad rekomenduojama naudoti švelnius intymios higienos prausiklius, kurių pH yra subalansuota.

Kaip išsigydyti bakterinę vaginozę?

Dėl gydymo pasikonsultuokite su gydytoju ir laikykitės jo nurodymų.

Į viršų

Nereceptinis vaistinis preparatas. Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt. Reklamos teksto parengimo data: 2017 m. gruodžio mėn. L.LT.MKT.03.2018.1381
Taip pat apie įtariamą nepageidaujamą vaisto poveikį ar nusiskundimą dėl vaisto kokybės, galite pranešti tiesiogiai Bayer kompanijai, nurodytais kontaktais puslapyje „ Susisiekite su mumis“.