Kas yra pienligė?

Dažnai pasitaikanti makšties infekcija pienligė (kandidozė ar grybelinė makšties infekcija, ar mieliagrybių sukelta infekcija) yra makšties uždegimas. Bakterijos ir grybeliai yra natūralios makšties mikrofloros dalis. Suvešėjus Candida albicans rūšies grybeliui išsivysto pienligė. Taip pat Candida albicans grybelis gali pradėti daugintis, kada jūsų imuninė sistema yra nusilpusi arba „gerosios" bakterijos (vadinamos laktobacilos) negali kontroliuoti grybelio augimo.

Didesnė pienligės atsiradimo tikimybė yra:

  • nėštumo metu;
  • baigus gydymo kursą antibiotikais;
  • sergant cukriniu diabetu;
  • menstruacijų metu;
  • vartojant kontraceptikus;
  • jei esate infekuota ŽIV.

Kam išsivysto pienligė?

Apie 75% moterų yra sirgusios pienlige bent vieną kartą gyvenime, o daugelis iš jų patyrė ir šios ligos pasikartojimą.

Jei prieš tai nesirgote pienlige, tačiau įtariate, kad ji jums pasireiškė, būtinai apsilankykite pas gydytoją. Jei gydytojas patvirtins šią diagnozę, kitą kartą pajutusi pienligės simptomus galėsite vaistinėje įsigyti nereceptinį vaistinį preparatą kandidozės gydymui. Pienligės gydymas nėra sudėtingas ir trunka trumpai.

Nors pienligė nėra priskiriama prie lytiškai plintančių ligų, tačiau, ja sergant, rekomenduojama susilaikyti nuo lytinių santykių.

Pienligė ir nėštumas

Pienligė neturi įtakos pastojimui. Tačiau tam tikri jos simptomai gali sukelti nepatogumų lytinių santykių metu.

Nėštumo metu vyrauja hormonų pokyčiai, o tai daro įtaką ir jūsų organizmui. Todėl šiuo periodu išauga pienligės atsiradimo tikimybė.

Jei esate nėščia ar žindote kūdikį ir jums išsivystė pienligė, nesigydykite pati, bet būtinai apsilankykite pas gydytoją, kuris paskirs jums tinkamą gydymą.

Trys iš keturių

Pienligė yra labai dažna liga. Tris iš keturių moterų vargina kandidozė bent kartą gyvenime.

 

Į viršų

Nereceptinis vaistinis preparatas. Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt. Reklamos teksto parengimo data: 2017 m. gruodžio mėn. L.LT.MKT.03.2018.1381
Taip pat apie įtariamą nepageidaujamą vaisto poveikį ar nusiskundimą dėl vaisto kokybės, galite pranešti tiesiogiai Bayer kompanijai, nurodytais kontaktais puslapyje „ Susisiekite su mumis“.