Kas yra pienligė?

Nors grybelinė makšties infekcija yra gan dažnas negalavimas, bet retai išgirsite tai aptarinėjančias moteris. Taigi, pakalbėkime apie pienligę, dažną grybelinę makšties infekciją, kurią sukelia natūralioje makšties mikrofloroje vyraujančio grybelio Candida albicans disbalansas.

Įprastai candida grybelio balansą kontroliuoja stipri imuninė sistema, makšties gerosios bakterijos (laktobakterijos) ir sveikas pH lygis. Tačiau bakterijos gali pradėti daugintis, jei makšties terpė tampa mažiau rūgštinė. Tai sudaro palankias sąlygas makšties grybelinės infekcijos atsiradimui.

Pienligė yra labai dažna liga, kuri vargina tris iš keturių moterų bent kartą gyvenime. Daug moterų kenčia dėl pasikartojančios pienligės. Be to, tam tikromis aplinkybėmis esate labiau linkusi susirgti pienlige:

  • Nėštumo metu.
  • Nesenai vartojote antibiotikus.
  • Sergate cukriniu diabetu.
  • Menstruacijų metu.
  • Vartojate kontraceptines priemones.
  • Esate infekuota ŽIV.

Nesijaudinkite, pienligė nėra priskiriama prie lytiškai plintančių ligų.

Pienligės simptomai

Pienligės gydymas

Daugumos pienligės atvejų gydymas yra paprastas. Pienligės simptomai turėtų išnykti per savaitę vartojant vienos dozės klotrimazolo gydymo kursą.

Canesten® makšties minkštąją kapsulę galima įsigyti vaistinėje be recepto.

Patenkinta ir besišypsanti moteris dėvi smėlio spalvos megztinį

Pienligės profilaktika

Kartais pasikartojančią pienligę gali sukelti gyvenimo būdas. Tačiau galite pabandyti pakeisti keletą įpročių, kad sumažintumėte pienligės atsinaujinimo riziką. Visų pirma, atminkite, kad makšties pH skiriasi nuo kitų kūno odos vietų, tad įprastų prausiklių naudojimas gali išbalansuoti makšties pH. Pasvarstykite, ar jums nederėtų naudoti specialaus intymios higienos prausiklio. 

Aptemptų, sintetinių apatinių bei tamprių dėvėjimas gali paskatinti Candida grybelio išvešėjimą dėl drėgmės susilaikymo. Taip pat rekomenduojama pasikeisti šlapią maudymosi kostiumėlį ar sportinius drabužius iš karto po užsiėmimo. Kiti patarimai, padėsiantys išvengti pienligės:

Pienligė, kitaip grybelinė makšties infekcija, gali išsivystyti bet kam. Simptomai yra lengvai pastebimi, o gydymas gana paprastas. Vis dėlto, jei jus kamuoja pasikartojanti pienligė, probiotikų vartojimas gali padėti palaikyti gerųjų bakterijų lygį makšties mikrofloroje.