Intymi moterų higiena

Daugelis moterų intymios vietos priežiūrą laiko įprastos higienos dalimi. Tačiau intymios higienos principai skiriasi, nes intymi vieta yra jautri ir linkusi į infekcijas.

Makšties pH yra rūgštinė ir palanki daugintis „gerosioms" bakterijoms, pvz., laktobaciloms. Tinkami intymios higienos įpročiai padės išvengti pH svyravimų ir apsisaugoti nuo makšties infekcijų, pvz., bakterinės vaginozės.

Prausimasis

Jūsų intymi vieta yra unikali. Tad, jei naudojate įprastas prausimosi priemones, gali atsirasti nemalonus kvapas, sausumas ir pasikartojančios infekcijos dėl makšties mikrofloros disbalanso.

Jūsų makštis išsivalo pati, tad geriausia kasdien tiesiog nusiprausti šiltu vandeniu, naudojant prausimosi priemones, kurių sudėtyje nėra kvapiklių. Todėl rekomenduojama rinktis intymios higienos prausiklius. Šios priemonės palaiko natūralų pH lygį bei švelniai ir veiksmingai prausia.

Jei neturite sąlygų apsiprausti, pvz., menstruacijų metu ar po mankštos, galite pasinaudoti specialiomis intymios higienos servetėlėmis.

Visuomet švariai nusiprauskite ir gerai nusausinkite intymią vietą, ypač po treniruotės. Nepamirškite pasikeisti apatinių po treniruotės ar maudynių vandenyje.

Išskyros

Normalu, jei jūsų išskyros yra skaidrios ar balkšvos spalvos. Gimdos kaklelio liaukos gamina gleives, kurios drėkina makštį. Šios gleivės keliauja makštimi žemyn ir palaiko sveiką makšties mikroflorą. Trumpai tariant, išskyros – tai natūralus makšties išsivalymas bei ženklas, kad jūsų makštis yra sveika.

Vis dėlto, išskyros neturėtų skleisti nemalonaus kvapo ar sukelti niežėjimo. Tačiau, pasikeitusi išskyrų spalva – tai ženklas, kad galbūt prasidėjo infekcija ir jums reikia apsilankyti pas gydytoją. Kiekvienos moters organizmas yra individualus, tad ir išskyrų kiekis skiriasi. Be to, išskyrų kiekis yra skirtingas ir ciklo metu. Pavyzdžiui, prieš mėnesines jūsų išskyros gali būti gausesnės ir lipnesnės.

Lytiniai santykiai ir higiena

Pasišlapinkite po lytinių santykių. Tai prevencinė priemonė, kuri padės pašalinti bakterijas iš šlaplės ir užkirsti kelią cistitui. Be to, tualetiniu popieriumi valykite iš priekio link nugaros, kad į makštį nepatektų bakterijos.

Į viršų

Nereceptinis vaistinis preparatas. Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt. Reklamos teksto parengimo data: 2017 m. gruodžio mėn. L.LT.MKT.03.2018.1381
Taip pat apie įtariamą nepageidaujamą vaisto poveikį ar nusiskundimą dėl vaisto kokybės, galite pranešti tiesiogiai Bayer kompanijai, nurodytais kontaktais puslapyje „ Susisiekite su mumis“.