Pienligė nėštumo metu

Kas sukelia pienligę nėštumo metu?

Pienligė, kitaip dar vadinama kandidoze, makšties grybeline infekcija ar mieliagrybių sukelta infekcija, dažnai išsivysto nėštumo metu, ypač trečiajame trimestre. Jei jums atsirado pienligė nėštumo metu, nekaltinkite savęs ar partnerio.

Tiesą sakant, nėštumo metu moterys yra labiau pažeidžiamos, nes dėl hormonų kaitos gali pakisti makšties mikroflora. Taip pat gali padidėti gliukozės kiekis makšties sienelėje, todėl susidaro palankios sąlygos grybelio, kuris sukelia pienligę, dauginimuisi. Nusilpusi imuninė sistema taip pat daro įtaką makšties infekcijų atsiradimui.

Pienligės simptomai ir gydymas

Šie simptomai gali būti makšties pienligės požymiai:

  • niežėjimas lytinių organų srityje;
  • sudirgimas makšties prieigose;
  • nedidelis lytinių lūpų pabrinkimas;
  • baltos varškinės išskyros.

Vietinis pienligės gydymas, pvz., Canesten® minkštąja makšties kapsule, gali būti veiksmingas, tačiau prieš pradėdama vartoti priešgrybelinius vaistus nėštumo metu, pirma pasitarkite su gydytoju. Tuomet būsite įsitikinusi, kad jums paskirtas tinkamas gydymas.

Prieš pradėdama vartoti bet kokius vaistus nėštumo metu, visuomet pasitarkite su gydytoju ar vaistininku, nes vaistų vartojimas gali paveikti vaisių. Jei pienligės gydymui vartosite minkštąją makšties kapsulę, nenaudokite aplikatoriaus, o įveskite kapsulę į makštį pirštu.

Nesijaudinkite, nėra įrodymų, kad pienligė gali pakenkti jūsų negimusiam kūdikiui. Tačiau naujagimis gali užsikrėsti pienlige gimdymo metu. Jei taip atsitiktų, gali būti lengvai išgydoma.

Kaip išvengti pienligės nėštumo metu?

Pagrindiniai patarimai, kaip išvengti makšties infekcijų

Šie paprasti kasdieniai įpročiai gali padėti išvengti makšties infekcijų:

  • Po tualeto, popieriumi valykite iš priekio link nugaros, kad bakterijos nepatektų į makštį.
  • Pasikeiskite apatinius po treniruotės ar maudynių vandenyje.
  • Dėvėkite medvilninius apatinius, kad kvėpuotų oda ir nesikauptų drėgmė. Šiluma ir drėgmė sudaro palankias sąlygas grybelio išvešėjimui.
  • Nėštumo metu venkite „makšties dušo", nes tai gali sutrikdyti mikrofloros balansą.
  • Venkite įprastų prausiklių, kurių sudėtyje yra kvapiklių. Specialūs intymios higienos prausikliai padeda palaikyti natūralią makšties mikroflorą. Taip pat nenaudokite dezodorantų intymioje vietoje.
  • Venkite maudytis labai karštoje vonioje, verčiau rinkitės praustis po dušu.
Į viršų

Nereceptinis vaistinis preparatas. Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt. Reklamos teksto parengimo data: 2017 m. gruodžio mėn. L.LT.MKT.03.2018.1381
Taip pat apie įtariamą nepageidaujamą vaisto poveikį ar nusiskundimą dėl vaisto kokybės, galite pranešti tiesiogiai Bayer kompanijai, nurodytais kontaktais puslapyje „ Susisiekite su mumis“.