Vyrų pienligė

Ar vyrai gali susirgti pienlige?

Taip, pienligė gali atsirasti tiek vyrams, tiek moterims. Vis dėlto vyrams ji pasireiškia daug rečiau. Medicininis terminas, apibūdinantis vyrų pienligę, yra kandidozinis balanitas.

Vyrų pienligės atsiradimo priežastys ir simptomai

Pienligė yra makšties infekcija, tačiau vyrų kandidozinio balanito atsiradimo priežastis taip pat yra Candida albicans grybelio išvešėjimas. Šis grybelis yra odos floros dalis. Grybelis gali suvešėti ir sukelti tipinius infekcijos simptomus, jei odos floros balansas yra sutrikdytas.

Dažniausiai vyrų pienligė atsiranda ant varpos galvutės ir sukelia panašius simptomus kaip ir moterims:

  • Pirma, parausta pažeista oda. Apyvarpė gali patinti.
  • Po kelių dienų, gali atsirasti niežėjimas, lydimas deginimo jausmo, kuris sustiprėja pasišlapinus ar lytinių santykių metu.
  • Kartais gali atsirasti varškinių išskyrų apyvarpėje, kurios gali skleisti nemalonų kvapą.
  • Kitas dažnas simptomas yra sunkiai atsmaukiama apyvarpė.

Kurie vyrai yra labiau linkę sirgti pienlige?

Ne kiekvienas vyras, kontaktavęs su makšties grybeline infekcija sergančia moterimi, susirgs pienlige. Be to, pienligė nėra lytiškai plintanti liga.

Tačiau yra dvi grupės vyrų, kurie yra labiau linkę susirgti pienlige:

  • vyrai, kurių apyvarpė yra susiaurėjusi;
  • vyrai, kurių imuninė sistema yra nusilpusi.

Candida albicans grybelis, kuris yra natūrali sveiko organizmo floros dalis, dauginasi esant šiltoms ir drėgnoms sąlygoms. Štai todėl genitalijų pienlige dažniau suserga moterys nei vyrai.

Tačiau, jei apyvarpė yra siaura, gali susidaryti palankios sąlygos grybelio dauginimuisi. Be to, apyvarpės susiaurėjimas sunkina jos priežiūrą, todėl ši vyrų grupė yra labiau linkusi sirgti pienlige.

Kaip jau minėta, grybelio išvešėjimui gali turėti įtakos ir nusilpusi imuninė sistema. Vyrai, kurie serga cukriniu diabetu, arba baigė gerti antibiotikų kursą taip pat yra rizikos grupėje.

Vyrų pienligės gydymas

Vyrų pienligė veiksmingai gydoma antigrybeliniais vaistais, kuriuos paskiria gydytojas.

Patarimai, kaip išvengti pienligės

  • Reguliariai valykite varpą ir naudokite prezervatyvą lytinių santykių metu, ypač tuo atveju, jei jūsų partnerė serga pienlige.
  • Genitalijas prauskite prausikliais, kurių sudėtyje nėra kvapiųjų medžiagų, kad neatsirastų sudirginimas. Įsitikinkite, kad gerai nusausinote varpą po prausimosi.
  • Dėvėkite laisvus medvilninius apatinius, kad išvengtumėte drėgmės apyvarpėje, nes drėgmė gali skatinti grybelio išvešėjimą.

Į viršų

Nereceptinis vaistinis preparatas. Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt. Reklamos teksto parengimo data: 2017 m. gruodžio mėn. L.LT.MKT.03.2018.1381
Taip pat apie įtariamą nepageidaujamą vaisto poveikį ar nusiskundimą dėl vaisto kokybės, galite pranešti tiesiogiai Bayer kompanijai, nurodytais kontaktais puslapyje „ Susisiekite su mumis“.